شهید علی منیعات

شهید علی منیعات در سال ۱۳۶۴ در خرمشهر متولد می‌شود. پدرش محمد منیعات کارمند بانک صادراتو مادرش جمیله بدوی‌زاده از ساکنان خرمشهر بودند. با شروع جنگ تحمیلی خانه آنها در خرمشهر ویران می‌شود و به شادگان مهاجرت می‌کنند. اشتغال پدر در بانک صادرات شرایط مساعدی برای خانواده ایجاد می‌کند و باعث کاهش رنج آوار گی خانواده می‌شود. اما دیری نمی‌پاید که علی در سن ۹ سالگی پدرش را از دست می‌دهد و سرپرستی او و خانواده اش به برادر بزرگترش عباس سپرده می‌شود.

علاقه علی به تحصیل باعث می‌شود همه خانواده علی‌رغم مشکلات مالی تلاش کنند تا او ادامه تحصیل دهد، سرانجام دیپلم گرفت و به جای پدر در بانک صادرات استخدام می‌شود و سال ۱۳۷۶ ازدواج می‌کند. ۲ سال در بانک صادرات مشغول به کار بود و همزمان تا مقطع فوق دیپلم کامپیوتر درسش را ادامه و بعد از آن لیسانس خود را در رشته آی تی اخذ می‌کند، ابتدا در یکی از آموزشگاه‌ها، کامپیوتر تدریس می‌کند و بعد از مدتی مسئول آزمون سازمان فنی و حرفه ای خرمشهر می‌شود و بعد از ۲ سال به عنوان مسول آی تی شرکت نفت و گاز اروندان استخدام می‌شود. علی شرایط مالی خوبی برای خود ایجاد کرد و از لحاظ شغلی  هم جایگاه مناسبی داشت اما با شروع حمله سلفی‌ها و تکفیری‌ها به کشور عراق، او که پیش از این طعم تلخ جنگ و آوارگی را در دفاع مقدس کشیده بود برای دفاع از مردم مسلمان عراق و دفاع از حرم‌های شریف اهل بیت(ع) از شرکت نفت و گاز اروندان، ۶ ماه مرخصی می‌رود و به مصاف داعشیان می‌رود. بعد از ۶ ماه دوباره بر می‌گردد، با شرکت تسویه حساب می‌کند و دوباره به عازم عراق می‌شود. هرچند مسئولان شرکت سعی کردند مانع استعفایش شوند ولی در جوابشان گفت: من بهترین راه را انتخاب کردم و من مسیرم را تغییر نمی‌دهم. در ابتدا برای اعزام به صورت رسمی، درخواست داد ولی به دلیل عدم موافقت با اعزامش تصمیم گرفت به صورت داوطلبانه و با ویزای شخصی تحت عنوان زیارت، به عتبات مراجعه برود.

سرانجام بعد از یازده ماه جهاد ایشان با تکفیری‌ها در منطقه تکریت به آرزوی دیرینه خود که شهادت در راه خدا نائل می‌شود و دختر ۸ ساله خود را تنها می‌گذارد، او در آخرین دیدار با برادر بزرگش عباس،  مراقبت از فرزند و همسرش را به او می‌سپارد. پنج‌شنبه ۲۰ اسفند ماه سال ۱۳۹۳ روز عروج عاشقانه علی منیعات است. جوانی که مظلومانه برای تبعیت از ولی زمان و در اقتدار به مولایش امام حسین(ع) رفاه و آسایش خود را رها کرد و در نبرد با کفار به شهادت رسید تا جوان‌ترین شهید مدافع حرم در استان خوزستان باشد، او جوانی‌اش را داد تا جوانان سرزمین‌های اسلامی روی آرامش را ببینند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد!

اطلاع رسانی
avatar
wpDiscuz

معراج اندیشه پویا